AAA Wysoki kontrast

XXVII TARGI WOD-KAN

W dniach 21-23 maja 2019 roku odbywają się w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym XXVII Targi WOD-KAN, których organizatorem jest Izba Gospodarcza „Wodociągi Polskie”.

W targach bierze udział Minister Paweł Ciećko - Główny Inspektor Ochrony Środowiska, któremu towarzyszą Andrzej Deres - Dyrektor Departamentu Finansowo - Organizacyjnego oraz Elwira Jutrowska - Kujawsko-Pomorski Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska.

WOD-KAN od lat jest najważniejszym na krajowym rynku oraz jednym z największych w Europie wydarzeń przeznaczonych dla branży wodociągowo-kanalizacyjnej. To dobra okazja do nawiązania kontaktów biznesowych z partnerami nie tylko z Polski, ale także z zagranicznymi. Imprezie towarzyszy część edukacyjna stworzona we współpracy z największymi polskimi uczelniami technicznymi. To także możliwość dla młodych inżynierów, by poznać branżę, w której być może będą kiedyś pracować.

W specjalnie wydzielonym miejscu w głównym pawilonie wystawowym zostało przygotowane stanowisko Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska, na którym będzie można zapoznać się z działalnością prowadzoną w ramach Państwowego Monitoringu Środowiska, szczególnie w odniesieniu do badań wód powierzchniowych. Dostępne będą informacje na temat zasad organizacji sieci pomiarowej, realizowanego monitoringu oraz sposobu dokonywania ocen jakości wód. Odwiedzający stoisko będą mieli także okazję poznać najnowsze rezultaty badań wszystkich kategorii wód na terenie województwa kujawsko-pomorskiego oraz dowiedzieć się o praktycznych stronach prowadzonego monitoringu np. w odniesieniu do wykonywanych analiz laboratoryjnych.

Ponadto pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Bydgoszczy udzielają informacji o nowych zasadach realizowania zadań kontrolnych, wyjaśniają również jak przebiegają kontrole, do czego jest uprawniony i zobowiązany podmiot kontrolowany oraz na co szczególną uwagę zwracają inspektorzy.

 DSC01484

DSC01489

DSC01491

DSC01496

DSC01509

DSC01510

DSC01512

DSC01514

DSC01524

DSC01525

DSC01545

DSC01552

DSC01555

DSC20190521

 

 

bannerr